o nas  ::  kontakt

 

Strona główna
Premiery
Zapowiedzi
Recenzje
Zwiastuny
Repertuar Kin
Imprezy
Kino Niezależne
Film Polski
Katalog Filmów

Strefa DVD
Program TV

Książki
Przegląd Prasy
 

 

KINO NIEZALEŻNE


Kamera GR-DV3000 JVC


Kamera wyposażona jest w duży, jasny obiektyw o sile światła F1.2 z soczewkami asferycznymi, połączony z dużym przetwornikiem CCD - 1/3.6” 1.33 miliona pikseli, o zadawalających osiągach funkcjonalnych w warunkach słabego oświetlenia. Uzyskana informacja wizualna przetwarzana jest na wysokiej jakości filmy wideo o rozdzielczości 540 linii, uzyskiwanej dzięki super górnopasmowemu procesorowi JVC. Jest to także podstawa dla zdjęć cyfrowych o wysokiej rozdzielczości, które można wykonywać i zapisywać na karcie pamięci SD Memory Card. Model GR-DV3000 jest wszechstronny m.in. dzięki funkcji realizacji wideoklipów w formacie MPEG-4 dla poczty elektronicznej oraz funkcji kamery internetowej, która pozwala użytkownikowi przesyłać ruchome obrazy przez Internet, w postaci załączników do poczty elektronicznej, czy też w postaci obrazów „na żywo”. Możliwe jest także filmowanie przy słabym oświetleniu z pełną gamą kolorów dzięki funkcji Digital Colour NightScope JVC. Użytkownik ma również do dyspozycji dużą gamę efektów specjalnych. Różnorodne interfejsy, takie jak gniazdo karty pamięci SD Memory Card/MultiMediaCard, USB Mass Storage Class, wejście/wyjście DV, wejście analogowe i jeszcze inne, ułatwiają przesyłanie obrazów pomiędzy GR-DV3000 i komputerem osobistym albo innym sprzętem wideo.
Kamera GR-DV3000 jest wyposażona w obiektyw o sile światła F1.2, o przeszło dwukrotnie większej jasności niż konwencjonalny obiektyw F1.8 stosowany w kamerach wideo. (Obiektyw F1.2 przepuszcza około 70% wpadającego światła w porównaniu z około 31% w obiektywie F1.8). Układ optyczny o wysokiej precyzji tworzą szklane soczewki asferyczne, dające obrazy o wysokim kontraście i małym zniekształceniu kolorów. Z optyką współpracuje duży przetwornik CCD - 1/3.6” 1.33 miliona pikseli, który zapewnia wyższą światłoczułość. Oprócz oczywistej zalety, jaką jest możliwość wykonywania lepszych ujęć przy słabym oświetleniu, ten jasny obiektyw oraz rozwiązania techniczne kamery pomagają w ogólnej poprawie jakości obrazu dzięki zdolności rozróżniania delikatnych niuansów, w tym nawet szczegółów w zacienionych partiach obrazów filmowanych na dworze.
Kamera GR-DV3000 wykorzystuje organiczne zalety i wysokie parametry formatu MiniDV, za pomocą swego super górnopasmowego procesora, który rozszerza zakres częstotliwości sygnału kamery tak, aby umożliwić uzyskanie 540 linii rozdzielczości poziomej. Dzięki funkcji aparatu cyfrowego w tym modelu kamery, użytkownicy będą mogli wykonywać zdjęcia cyfrowe w czterech różnych formatach: 1600 x 1200 pikseli (po konwersji), 1280 x 960 pikseli (oryginalny), 1024 x 768 pikseli i 640 x 480 pikseli. Dzięki progresywnej migawce (Progressive Shutter), kamera może wykonywać wysokiej jakości zdjęcia cyfrowe klatka po klatce, unikając rozmazywania ruchomych obiektów co często zdarza się na konwencjonalnych stopklatkach, zapewniając 1.5x większą rozdzielczość pionową.
 

Połączenie ze światem poprzez Internet
Kamera GR-DV3000 udostępnia dwa wygodne sposoby wykorzystania Internetu do przesyłania wiadomości. Pierwszy to możliwość kręcenia wideoklipów w formacie MPEG-4 Email Video Clips. Są to ruchome filmy wideo, które można przetworzyć z filmów w cyfrowym formacie MiniDV, bądź też kręcić w czasie rzeczywistym przy użyciu kamery, mając do wyboru rozdzielczość 240 x 176 pikseli albo 160 x 120 pikseli. Bazując na standardowym formacie dla Internetu, te pliki o niewielkich rozmiarach można przesyłać w postaci załączników do poczty elektronicznej albo przekazywać do sieci w celu dalszego rozpowszechniania.Drugi sposób, w jaki GR-DV3000 łączy z siecią, to jej funkcja Kamery Internetowej, która pozwala użytkownikowi na podłączenie kamery do komputera poprzez łącze USB, umożliwiając tym samym realizację telekonferencji albo przekazywanie obrazu „na żywo”.Wymagane jest tutaj oprogramowanie innych firm. Do łączności z obustronną wizją,
jak np. w przypadku telekonferencji albo wideofonu, na drugim końcu linii musi również być podłączona GR-DV3000 albo inna kamera internetowa.
Szeroka gama dostępnych połączeń obejmuje także złącze wejścia/wyjścia DV (i.Link, zgodne z IEEE 1394) do szybkiego przesyłania obrazu w obu kierunkach pomiędzy kamerą i komputerem (komputer wyposażony w kartę DV) albo do drukarki, bądź też do kopiowania w obu kierunkach z drugiej kamery cyfrowej MiniDV. Kartę pamięci SD Memory Card albo MultiMediaCard (karta pamięci 8MB dostarczona z kamerą) można wyjąć z kamery i włożyć do opcjonalnego adaptera typu dyskietki albo do adaptera PC Card Adapter w celu łatwego przeniesienia obrazu do komputera. Ponieważ wykorzystuje się format plików DCF*, zapewniona jest kompatybilność formatu danych z innymi kompatybilnymi produktami, zaś dzięki możliwości obsługi formatu DPOF, łatwo jest ustalić, ile odbitek i z których klatek należy wydrukować podczas wydruku na drukarkach kompatybilnych z formatem DPOF. Przesyłanie danych możliwe jest także poprzez złącze USB, z dostępem poprzez ikony wyświetlane na ekranie, możliwe dzięki kompatybilności z USB Mass Storage Class. Ponadto, model GR-DV3000 wyposażono w szybki interfejs drukarki do połączenia z drukarką cyfrową JVC typu GV-SP2 Digital System Printer (wyposażenie opcjonalne).

Digital Colour NightScope do zdjęć z pełną gamą barw w słabym oświetleniu
 

Funkcja Digital Colour NightScope JVC umożliwia filmowanie w ciemnych miejscach. Funkcja ta łączy w sobie osiągi przetwornika CCD o wysokiej czułości z długim czasem migawki (czasami zdarzają się smugi na obrazie w przypadku filmowania szybko poruszających się obiektów) i techniką cyfrowej obróbki sygnału, uzyskując zaskakującą jasności obrazu. Co więcej, w przeciwieństwie do systemów działających w podczerwieni, które generują obraz monochromatyczny (czarno-biały), funkcja ta taje żywe obrazy z pełną gamą barw. Ponadto, podczas gdy systemy na podczerwień mają ograniczoną skuteczność (zależną od zasięgu promieni podczerwonych), Digital Colour NightScope nie ma ograniczeń co do odległości ponieważ wykorzystuje tylko istniejące światło otoczenia.
Ergonomiczność i łatwość obsługi
Nowoczesny kształt i profesjonalny wygląd. Podczas gdy trzymasz korpus kamery w dłoni, masz możliwość ręcznego nastawiania ostrości typu analogowego. Niwelując działanie automatyki, użytkownicy mogą dokładnie regulować ostrość, bądź też przesuwać punkt nastawienia ostrości zgodnie ze swymi odczuciami. GR-DV3000 jest także wyposażona w stopkę do przyłączania akcesoriów - Info Shoe — stopkę, która przekazuje zasilanie i sygnały sterujące do wyposażenia dodatkowego
Kontrolę procesu filmowania umożliwia kolorowy monitor LCD formatu 3.5” 200,000 pikseli z krzemu polikrystalicznego oraz kolorowy wizjer o rozdzielczości 113,000 pikseli. A gdy zakończysz ujęcia, ekran DV Navigation wyświetlany na monitorze LCD i w wizjerze ułatwi Ci wybór żądanej sceny do odtwarzania.
Kreatywne filmowanie i post-produkcja
Skala powiększenia obiektywu zmiennoogniskowego to 300x, lecz dostępna jest także funkcja powiększania podczas odtwarzania - Playback Digital Zoom, która może powiększać odtwarzany obraz do 30x. Kamera posiada także szeroką gamę efektów cyfrowych i przejść pomiędzy ujęciami. Są to: obraz czarno-biały, sepia, film klasyczny, zdjęcia stroboskopowe, zmierzch, sport, śnieg, światło punktowe, oświetlenie tylne i zmienna prędkość migawki – a wiele z tych efektów można zastosować podczas odtwarzania filmu. Przejścia pomiędzy ujęciami obejmują rozjaśnianie, ściemnianie, przenikanie czarno-białe, roletkę migawkową, roletkę przesuwną, roletkę dwustronną, roletkę narożną, roletkę okienkową oraz przewijanie. Dostępna jest także funkcja stopklatki wideo (Video Snapshot), która rejestruje na taśmie wideo stopklatkę typu zdjęcia cyfrowego za jednym naciśnięciem przycisku.  Dostarczony w zestawie uniwersalny pilot zdalnego sterowania (MBR) umożliwia montaż Random Assemble Editing przy wykorzystaniu magnetowidów różnych marek — automatyczny programowany montaż liniowy bez potrzeby korzystania z komputera. Nad zapewnieniem wysokiej jakości dźwięku, odpowiadającej doskonałemu obrazowi, czuwa stereofoniczny cyfrowy system audio PCM z możliwością wyboru nagrywania albo 2 kanałów (16-bitów liniowo, próbkowanie 48kHz) albo 4 kanałów (12-bitów nieliniowo, próbkowanie 32kHz).
Kamera GR-DV3000 dostarczana jest z pakietem oprogramowania do wygodnego zarządzania i manipulowania bibliotekami obrazów. Digital Photo Navigator* służy do przesyłania nieruchomych obrazów cyfrowych, łatwej zmiany formatu obrazów oraz do tworzenia plików Web (HTML), zarządzania bibliotekami, tworzenia pokazów slajdów i plików filmowych (.AVI), jak również do wykonywania napisów**. PIXELA ImageMixer** jest potężnym pakietem wielu aplikacji, który obsługuje całość procesu, od przechwytywania obrazów i dźwięku, zarządzania plikami (nieruchome obrazy, filmy, dźwięki) do łatwego montażu nieliniowego MPEG-1 wraz z przejściami i przenikaniami ujęć, obsługując nawet nagrywanie na żywo obrazów z kamery w formacie MPEG-1 bezpośrednio na twardym dysku komputera. Oprócz tego dostarczane są ważne programy narzędziowe, takie jak sterowniki USB** i inne.

*Dla Windows®
**Dla Windows® i Macintosh®


 

MEWA
eFILM.pl

  

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Strona główna • Premiery • Zapowiedzi • Recenzje • Zwiastuny • Repertuar Kin • Imprezy • Kino Niezależne • Film Polski • Katalog Filmów   KINO DOMOWE  Strefa DVD • Program TV 
CZYTELNIA
Książki • Przegląd Prasy 
 O SERWISIE • KONTAKT • REKLAMA • Nota prawna • Agencja ACORDEON

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyring © 2001,2002,2003 eFILM MEDIARTE

Strona główna • Premiery • Zapowiedzi • Recenzje • Zwiastuny • Repertuar Kin • Imprezy • Kino Niezależne • Film Polski • Katalog Filmów  Strefa DVD • Program TV  Książki • Przegląd Prasy 
 O SERWISIE • KONTAKT • REKLAMA • Nota prawna • Agencja ACORDEON

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyring © ACORDEON Agencja Artystyczna