o nas  ::  kontakt

 

Strona główna
Premiery
Zapowiedzi
Recenzje
Zwiastuny
Repertuar Kin
Imprezy
Kino Niezależne
Film Polski
Katalog Filmów
Strefa DVD
Program TV
Książki
Przegląd Prasy
 
imprezy6
 
imprezy7
 
 

 

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

Gdzie: Warszawa, CSW Zamek Ujazdowski, kino Muranów
Kiedy: 7 - 16 grudnia 2007

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie", potrwa od 7 do 16 grudnia i odbędzie się w Warszawie. Podczas tegorocznego święta zaangażowanego dokumentu zobaczyć będzie można około 70 filmów, w tym ponad 40 po raz pierwszy prezentowanych w Polsce.

imprezy4

W tym roku główną część Festiwalu organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, Społeczny Instytut Filmowy i CSW Zamek Ujazdowski będą stanowiły dwa konkursy:

Konkurs pełnometrażowych dokumentów - o nagrodę Watch Docs będzie rywalizowało czternaście filmów

Konkurs filmów krótkich - o Nagrodę im. Jacka Kuronia będzie się starało piętnaście obrazów (polski dokument reprezentować będą cztery filmy, w tym m.in. nowy film Artura Żmijewskiego "Polak w szafie").
Komisja Selekcyjna festiwalu musiała dokonać trudnego wyboru spośród prawie tysiąca wziętych pod uwagę filmów. Te najlepsze obrazy nagrodzi międzynarodowe jury, w którego skład weszli m.in. Roman Gutek i Grzegorz Pacek.

Wiadomo już także, kto otrzyma Nagrodę Festiwalu im. Marka Nowickiego. Tegorocznym laureatem jest Rithy Panh - kambodżański dokumentalista mieszkający w Paryżu, autor m.in. wstrząsającego filmu "S 21 - Machina śmierci Czerwonych Khmerów". W programie festiwalu znalazła się retrospektywa jego twórczości.

W repertuarze zaplanowano także dwie retrospektywy tematyczne:

Kolory terroru - w której pokazanych zostanie siedem filmów ukazujących różne odcienie współczesnego terroru na całym świecie.

Najbliższy Wschód - cztery najnowsze filmy o Białorusi, polskie i białoruskie.
Program uzupełniają dwie sekcje stałe:

Nowe filmy polskie - tu znajdą się m.in. uhonorowany nagrodą publiczności na Krakowskim Festiwalu Filmowym film Marcina Koszałki "Istnienie" czy wielokrotnie nagradzana "Klinika" Tomasza Wolskiego

Dyskretny urok propagandy - w tym roku sekcja pod hasłem "Na lewo patrz!", poświęcona lewicowej propagandzie audiowizualnej.
Festiwal to także dyskusje i spotkania z filmowcami, dziennikarzami, politykami i działaczami organizacji pozarządowych. Ważnym wydarzeniem towarzyszącym będzie debata "Transparentni, Solidarni" organizowana we współpracy z Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Polsce, która jest częścią wydarzeń promujących Nagrodę im. Andrieja Sacharowa na rzecz wolności myśli. Specjalnie na tę okazję do Polski przyjedzie Tatiana Jankelewicz, córka Andrieja Sacharowa.

To będzie prawdziwe święto zaangażowanego dokumentu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć światowe kino na wysokim poziomie artystycznym i dowiedzieć się więcej o prawach człowieka - mówi Maciej Nowicki, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Filmy Festiwalowe będą wyświetlane w CSW Zamek Ujazdowski i w kinie Muranów. Wstęp na seanse jest bezpłatny.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie" organizowany jest od 2001 roku przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, Społeczny Instytut Filmowy i CSW Zamek Ujazdowski. To wydarzenie, które łączy sztukę - najlepsze kinowe filmy dokumentalne z całego świata z upowszechnianiem wiedzy o prawach człowieka. Od 2003 roku częścią wydarzenia jest Festiwal Objazdowy, który prezentuje wybór festiwalowych filmów poza Warszawą. W 2008 roku Festiwal Objazdowy odwiedzi ponad 20 miast w Polsce, Ukrainie i na Litwie

DAR
eFILM.pl

imprezy5
 
 
imprezy1
1
imprezy2
1
imprezy3
1
 

Strona główna • Premiery • Zapowiedzi • Recenzje • Zwiastuny • Repertuar Kin • Imprezy • Kino Niezależne • Film Polski • Katalog Filmów  Strefa DVD • Program TV  Książki • Przegląd Prasy 
 O SERWISIE • KONTAKT • REKLAMA • Nota prawna • Agencja ACORDEON

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyring © ACORDEON Agencja Artystyczna