o nas  ::  kontakt

 
Strona główna
Premiery
Zapowiedzi
Recenzje
Zwiastuny
Repertuar Kin
Imprezy
Kino Niezależne
Film Polski
Katalog Filmów
Strefa DVD
Program TV
Książki
Przegląd Prasy
 

O FILMIE

plakat

czytelnia:
Praca nad scenariuszem
O produkcji
Dobór aktorów
Scenografia
Kostiumy
Filmografia tworców
Filmografia aktorów

 
 
 

Filmografia twórców filmu "Bardzo długie zaręczyny"


JEAN-PIERRE JEUNET: REŻYSER

Filmy fabularne
2001 AMÉLIA
(2002 Cezary dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera, najlepszego kierownictwa produkcji i najlepszej muzyki napisanej do filmu; nominacje do Oskara w kategoriach najlepsze kierownictwo artystyczne, najlepsze zdjęcia, najlepszy film obcojęzyczny, najlepszy dźwięk, najlepszy scenariusz)
1997 OBCY: PRZEBUDZENIE
1995 MIASTO ZAGINIONYCH DZIECI (współreżyseria wraz z Marcem Caro)
(Nagroda Cezara dla najlepszego kierownictwa produkcji)
1992 DELICATESSEN (cowspółreżyseria z Marcem Caro)
(1992 Nagroda Cezara dla debiutu, najlepszego scenariusza oryginalnego, najlepszego montażu i najlepszego kierownictwa produkcji)

Nowele filmowe
1990 THINGS I LIKE, THINGS I DON’T LIKE
(1991 nagroda Cezara)
1984 PAS DE REPOS POUR BILLY BRAKKO
(1985 nagroda Cezara)
1980 BUNKER OF THE LAST GUNSHOTS
1979 THE MERRY-GO-ROUND (animacja)
(1981 nagroda Cezara)
1978 THE ESCAPE (animacja)

SEBASTIEN JAPRISOT: AUTOR
Książki zaadaptowane do potrzeb filmu

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY w reżyserii Jean-Pierra Jeuneta
(adaptacja powieści – wrzesień 2004)
1988 ONE DEADLY SUMMER w reżyserii Jeana Beckera
(Nagroda Cezara za najlepszą adaptację i dialogi)
1970 THE LADY IN THE CAR WITH GLASSES AND A GUN w reżyserii Anatole Litvak
1965 THE SLEEPING CAR MURDER w reżyserii Costa-Gavrasa

GUILLAUME LAURANT: SCENARZYSTA

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY w reżyserii Jean-Pierra Jeuneta
IN YOUR IMAGE w reżyserii Aruna Villiersa
2003 STRANGE GARDENS w reżyserii Jean Becker
1996 A SATURDAY ON EARTH w reżyserii Diane Bertrand
1995 MIASTO ZAGINIONYCH DZIECI w reżyserii Jean-Pierra Jeuneta i Marco Caro

ANGELO BADALAMENTI: MUZYKA

2004 BARDZO DŁUGIE POŻEGNANIE w reżyserii Jean-Pierra Jeuneta
CABIN FEVER w reżyserii Eliego Rotha
2003 THE ADVERSARY w reżyserii Nicoli Garcii
SEKRETARKA w reżyserii Stevena Shainberga
2001 CET AMOUR-LA w reżyserii Josee Dayana
MULHOLLAND DRIVE w reżyserii Davida Lyncha
2000 NIEBIAŃSKA PLAŻA w reżyserii Danny’ego Boyle’a
1999 HOLLY SMOKE w reżyserii Jane Campion
PROSTA HISTORIA w reżyserii Davida Lyncha
DZIEWCZYNA NA MOŚCIE w reżyserii Patrica Leconta
ARLINGTON ROAD w reżyserii Marka Pellingtona
1997 ZAGUBIONA AUTOSTRADA w reżyserii Davida Lyncha
1995 MIASTO ZAGUBIONYCH DZIECI w reżyserii Jean-Pierra Jeuneta i Marca Caro
1992 TWIN PEAKS: OGNIU KROCZ ZE MNĄ w reżyserii Davida Lynch
1989 COUSINS w reżyserii Joela Schumachera
1987 NIGHTMARE ON ELM STREET 3: A DREAM WARRIORS w reżyserii Chucka Russella
1986 BLUE VELVET w reżyserii Davida Lyncha

PIERRE JACQUES BENICHOU: REŻYSER CASTINGÓW

2005 IZNOGOUD w reżyserii Patricka Braoude’a
L’ENFER w reżyserii Danisa Tanovica
2004 PODIUM w reżyserii Yanna Moixa
BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY w reżyserii Jean Pierra Jeuneta
L’AMERICAIN w reżyserii Patricka Timsita
2003 IF I WERE A RICH MAN w reżyserii Michela Munza i Gerarda Bittona
LEAVE YOUR HANDS ON MY HIPS w reżyserii Chantal Lauby
2002 HE LOVES ME... HE LOVES ME NOT w reżyserii Laetitia Colombani
2001 AMELIA w reżyserii Jean Pierra Jeuneta
AUGUST 15TH w reżyserii Patricka Alessandrina
TANGUY w reżyserii Etienne Chatiliez
2000 PIURPUROWE RZEKI w reżyserii Mathieu Kassovitza
1998 WHAT I DID FOR LOVE reżyseria Jerome Cornuau
TRAIN OF LIFE reżyseria Radu Mihaileanu
1997 DOBERMAN reżyseria Jan Kounen
BOUGE! by Jerome Cornuau
1995 THE CITY OF LOST CHILDREN reżyseria Jean-Pierre Jeunet i Marc Caro
AINSI SOIENT-T-ELLES reżyseria Patrick i Liza Alessandrin
1991 DELICATESSEN reżyseria Jean-Pierre Jeunet i Marc Caro

BRUNO DELBONNEL: ZDJĘCIA

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
2002 NOT FOR OR AGAINST reżyseria Cedric Klapisch
THE CAT’S MEOW reżyseria Peter Bogdanovitch
2001 AMÉLIA reżyseria Jean-Pierre Jeunet
1998 MARIE, MONA, LA VIERGE ET MOI reżyseria Francis Renaud
1995 C’EST JAMAIS LOIN reżyseria Alain Centonze
1993 NOT EVERYBODY'S LUCKY ENOUGH TO HAVE COMMUNIST PARENTS reżyseria
Jean-Jacques Zilbermann

ALINE BONETTO: KIEROWNICTWO PRODUKCJI

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
2003 LEAVE YOUR HANDS ON MY HIPS reżyseria Chantal Lauby
2002 THE NEW JEAN-CLAUDE reżyseria Didier Tronchet
2001 LOVE VERTIGO reżyseria Laurent Chouchan
Nagroda Cezara za najlepsze kierownictwo produkcji
1999 KENNEDY AND I reżyseria Sam Karmann
WALKING IN MY FATHER'S FOOTSTEPS reżyseria Remi Waterhouse
1993 LOST IN TRANSIT reżyseria Philippe Lioret

MADELINE FONTAINE: PROJEKTANTKA KOSTIUMÓW

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
2003 LEAVE YOUR HANDS ON MY HIPS reżyseria Chantal Lauby
LE VENTRE DE JULIETTE reżyseria Martin Provost
2002 20, AVENUE PARMENTIER reżyseria Christophe Jeauffroy
ALMOST PEACEFUL reżyseria Michel Deville
1999 KENNEDY AND I reżyseria Sam Karmann
1998 LET THERE BE LIGHT reżyseria Arthur Joffe
1997 LA CIBLE reżyseria Pierre Courrege
1996 A SATURDAY ON EARTH reżyseria Diane Bertrand
1991 LA NEIGE ET LE FEU reżyseria Claude Pinoteau

LES VERSAILLAIS: MECHANICZNE EFEKTY SPECJALNE

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
ATOMIK CIRCUS reżyseria bracia Poiraud
THE EX-WIFE OF MY LIFE reżyseria Josiane Balasko
L’AMERICAIN reżyseria Patrick Timsit
2003 RRRrrrrrr… reżyseria Alain Chabat
BON VOYAGE reżyseria Jean-Paul Rappeneau
BROCELIANDE reżyseria Doug Headline
DEAD WEIGHT reżyseria Alain Berberian i Frederic Forestier
2002 THE THREE KINGS reżyseria Didier Bourdon i Bernard Campan
LOVE VERTIGO reżyseria Laurent Chouchan
ASTERIX I OBELIX: MISJA KLEOPATRA reżyseria Alain Chabat
TROUBLE EVERY DAY reżyseria Claire Denis
2000 VIDOCQ reżyseria Pitof
VATEL reżyseria Roland Joffe
1999 ASTERIX I OBELIX KONTRA CEZAE reżyseria Claude Zidi
LOVE TANGLES reżyseria Olivier Peray
1997 BAD BOY (Mauvais genre) reżyseria Laurent Benegui
ASSASSIN reżyseria Mathieu Kassovitz
TENUE CORRECTE EXIGEE reżyseria Philippe Lioret
1996 RIDICULE reżyseria Patrice Leconte
THE APARTMENT reżyseria Gilles Minouni
1995 MIASTO ZAGINIONYCH DZIECI reżyseria Jean-Pierre Jeunet i Marc Caro
1993 KIKA reżyseria PedroAlmodovar
MUTANT ACTION reżyseria Alex de la Iglesia
(nagroda Goya za efekty specjalne)
1991 DELICATESSEN reżyseria Jean-Pierre Jeunet i Marc Caro

JEAN UMANSKY: GŁOWNY INŻYNIER DŹWIĘKU

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
2003 THE BISON reżyseria Isabelle Nanty
2001 TANGUY reżyseria Etienne Chatiliez
by Jean-Pierre Jeunet
2000 THANKS FOR THE GESTURE reżyseria Claude Faraldo
1998 THE BARBER OF SIBERIA reżyseria Nikita Mikhalkov
1995 HAPPINESS IS IN THE FIELD reżyseria Etienne Chatiliez
DON’T FORGET YOU’RE GOING TO DIE reżyseria Xavier Beauvois
1994 BURNT BY THE SUN reżyseria Nikita Mikhalkov
1991 ARTHUR RIMBAUD, A BIOGRAPHY
CLOSE TO EDEN reżyseria Nikita Mikhalkov
1986 A CERTAIN DESIRE [znany także jako FLAGRANT DESIRE lub pod tytułem TRADE SECRETS] reżyseria Claude Faraldo
1985 POLICE reżyseria Maurice Pialat
1983 TO OUR LOVES reżyseria Maurice Pialat

NATHALIE TISSIER: KEY MAKEUP ARTIST

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
2003 FILLES UNIQUES reżyseria Marc Jolivet
2000 PURPUROWE RZEKI reżyseria Mathieu Kassovitz
THE MAN WHO CRIED reżyseria Sally Potter
LOVE ME reżyseria Laetitia Masson
1999 KEEP IT QUIET reżyseria Benoît Jacquot
MY LITTLE BUSINESS reżyseria Marc Jolivet
QUASIMODO d’EL PARIS reżyseria Patrick Timsit
1998 THE SCHOOL OF FLESH reżyseria Benoît Jacquot
FOR SALE reżyseria Laetitia Masson
1997 SEVENTH HEAVEN reżyseria Benoît Jacquot
1996 LOVE ETC. reżyseria Marion Vernoux
LA BELLE VERTE reżyseria Coline Serreau
1995 MIASTO ZAGINIONYCH DZIECI reżyseria Marc Caro and Jean-Pierre Jeunet
1994 THE PATRIOTS reżyseria Eric Rochant
1991 COLD MOON reżyseria Patrick Bouchitey
1989 DREAMERS reżyseria Uri Barbash

JEAN-CHARLES BACHELIER: GŁÓWNY STYLISTA

2004 BARDZO DŁUGIE POŻEGNANIE reżyseria Jean-Pierre Jeunet
2002 8 WOMEN reżyseria François Ozon
2001 LOVE VERTIGO reżyseria Laurent Chouchan
OFFICERS’ WARD reżyseria François Dupeyron
1998 RONIN reżyseria John Frankenheimer

HERVE SCHNEID: MONTAŻ

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
MICHEL VAILLANT reżyseria Louis Pascal Couvelaire
SANSA reżyseria Siegfried
2000 THE MAN WHO CRIED reżyseria Sally Potter
1999 EAST-WEST reżyseria Regis Wargnier
1998 LOUISE (TAKE 2) reżyseria Siegfried
1997 OBCY IV: PRZEBUDZENIE reżyseria Jean-Pierre Jeunet
THE TANGO LESSON reżyseria Sally Potter
THE BRAVE reżyseria Johnny Deep
1995 MIASTO ZAGINIONYCH DZIECI reżyseria Jean-Pierre Jeunet and Marc Caro
… A LA CAMPAGNE reżyseria Manuel Poirier
1994 WERSJA BROWNINGA reżyseria Mike Figgis
1993 SHADOW OF A DOUBT reżyseria Aline Issermann
1992 ANTONIO’S GIRLFRIEND reżyseria Manuel Poirier
ORLANDO reżyseria Sally Potter
LOVE AFTER LOVE reżyseria Diane Kurys
1991 EUROPA reżyseria Lars von Trier
DELICATESSEN reżyseria Jean-Piere Jeunet i Marc Caro
Nagroda Cezara za najlepszy montaż
1990 RENDEZ-VOUS AU TAS DE SABLE reżyseria Didier Grousset

GERARD HARDY: MONTAŻ DŹWIĘKU

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
NOT ON THE LIPS reżyseria Alain RESNAIS
2002 PIANISTA reżyseria Roman POLAŃSKI
HARRY IS HERE TO HELP reżyseria Dominik Moll
1999 VERTICAL RAY OF THE SUN [znany także jako AT THE HEIGHT OF SUMMER] reżyseria Tran Anh Hung
1999 EAST-WEST reżyseria Regis Wargnier
1997 ASSASSINS reżyseria Mathieu Kassowitz
1996 THE TANGO LESSON reżyseria Sally Potter
1995 BEYOND THE CLOUDS reżyseria Michelangelo Antonioniet i Wim Wenders
MIASTO ZAGINIONYCH DZIECI by Jean-Pierre Jeunet and Marc Caro
1994 KRÓLOWA MARGOT reżyseria Patrice Chereau
1992 ARIZONA DREAM reżyseria Emir Kusturica
1991 DELICATESSEN reżyseria Jean-Pierre Jeunet and Marc Caro
1990 ALBERTO EXPRESS reżyseria Arthur Joffe
1988 ZABIĆ KSIĘDZA reżyseria Agnieszka Holland
1985 SUBWAY reżyseria Luc Besson

VINCENT ARNARDI: MONTAŻ DŹWIĘKU

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
IN YOUR IMAGE reżyseria Aruna Villiers
DOUBLE ZERO reżyseria Gerard Pires
2003 MICHEL VAILLANT reżyseria Louis Pascal Couvelaire
2002 DEAD WEIGHT reżyseria Alain Berberian
JET LAG reżyseria Daniele Thompson
2001 VIDOCQ reżyseria Pitof
2000 HARRISON’S FLOWERS reżyseria Elie Chouraqui
THE LIBERTINE reżyseria Gabriel Aghion
1999 ASTERIX I OBELIX KONTRA CEZAR reżyseria Claude Zidi
1998 THE BARBER OF SIBERIA reżyseria Nikita Mikhalkof
TAXI reżyseria Gerard Pires
1997 DIDIER reżyseria Alain Chabat
1996 THE APARTMENT reżyseria Gilles Minouni
1995 MIASTO ZAGINIONYCH DZIECI reżyseria Jean-Pierre Jeunet i Marc Caro
1994 TRZY KOLORY: CZERWONYreżyseria Krysztof Kieslowski
1993 TRZY KOLORY: NIEBIESKI reżyseria Krysztof Kieslowski
ARIZONA DREAM reżyseria Emir Kusturica
1991 CLOSE TO EDEN reżyseria Nikita Mikhalkov
DELICATESSEN reżyseria Jean-Pierre Jeunet and Marc Caro
1989 THE 15 YEAR OLD GIRL reżyseria Jacques Doillon

LAURENT KOSSAYAN: DŹWIĘK

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
DOUBLE ZERO reżyseria Gerard Pires
2003 MEAN SPIRIT reżyseria Patrick Alessandrin
LEAVE YOUR HANDS ON MY HIPS reżyseria Chantal Lauby
2002 SAMURAI reżyseria Giordano Gederlini
DEAD WEIGHT reżyseria Alain Berberian and Frederic Forestier
2001 VIDOCQ reżyseria Pitof
ADIEU BABYLON reżyseria Raphael Frydman
2000 THE KING’S DAUGHTERS reżyseria Patricia Mazuy
1999 THE CHILDREN OF THE CENTURY reżyseria Diane Kurys
1998 CYRULIK SYBERYJSKI reżyseria Nikita Michałkow
TOULOUSE-LAUTREC reżyseria Roger Planchon
1997 DIDIER reżyseria Alain Chabat
1996 SHAMAN reżyseria Bartabas
1995 MIASTO ZAGINIONYCH DZIECI reżyseria Jean-Pierre Jeunet and Marc Caro

ALAIN CARSOUX-DUBOI: CYFROWE EFEKTY SPECJALNE

2004 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY reżyseria Jean-Pierre Jeunet
2003 BON VOYAGE reżyseria Jean-Paul Rappeneau
2002 JET LAG reżyseria Daniele Thompson
2001 AMÉLIA reżyseria Jean-Pierre Jeunet
BELFEGOR – UPIÓR LUWRU reżyseria Jean-Paul Salome
2000 THE WIDOW OF SAINT-PIERRE reżyseria Patrice Leconte
1999 JOANNA D’ARC reżyseria Luc Besson


powrót do strony filmu


z mat dystrybutora
opr. EWA

 

Strona główna • Premiery • Zapowiedzi • Recenzje • Zwiastuny • Repertuar Kin • Imprezy • Kino Niezależne • Film Polski • Katalog Filmów   KINO DOMOWE  Strefa DVD • Program TV 
CZYTELNIA
Książki • Przegląd Prasy 
 O SERWISIE • KONTAKT • REKLAMA • Nota prawna • Agencja ACORDEON

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyring © 2001,2002,2003 eFILM MEDIARTE

Strona główna • Premiery • Zapowiedzi • Recenzje • Zwiastuny • Repertuar Kin • Imprezy • Kino Niezależne • Film Polski • Katalog Filmów  Strefa DVD • Program TV  Książki • Przegląd Prasy 
 O SERWISIE • KONTAKT • REKLAMA • Nota prawna • Agencja ACORDEON

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyring © ACORDEON Agencja Artystyczna