o nas  ::  kontakt

 

Strona główna
Premiery
Zapowiedzi
Recenzje
Zwiastuny
Repertuar Kin
Imprezy
Kino Niezależne
Film Polski
Katalog Filmów
Strefa DVD
Program TV
Książki
Przegląd Prasy
 
wstawka6
 
wstawka7
 
 

 

Nowe kanały tematyczne TVP

25.11.2007

Pierwszy zagraniczny kanał Telewizji Polskiej TV Białoruś startuje już 10 grudnia. Stacja skierowana będzie do mieszkańców Białorusi. Inne kanały tematyczne, które TVP planowała uruchomić jesienią br., będą musiały jeszcze poczekać na swój start.

FP4

Kierownictwo stacji zapowiada, że oferta programowa TV Białoruś będzie bardzo zróżnicowana. Znajdą się w niej m.in. filmy dokumentalne. Cześć z nich została wyprodukowana specjalnie na zlecenie stacji np. cykl dotyczący wybuchu elektrowni w Czarnobylu czy seria "Kto jest kim na Białorusi" prezentująca portrety ludzi zwalczanych przez reżim Łukaszenki, zaś pozostałe filmy to produkcje współfinansowane albo zakupione przez TV Białoruś.

Ważnym elementem w ofercie stacji będą także programy publicystyczne. Wśród nich znajdą się dwie pozycje produkowane razem z nadawcami zagranicznymi. Będą to programy "Forum" i "Tydzień ze Swobodą". Pierwszy z nich, który przygotowywany jest razem z Telewizją Litewską, ma być talk-show z udziałem przedstawicieli inteligencji białoruskiej, zaś druga audycja, współtworzona wspólnie z Radiem Swoboda, będzie programem, w którym eksperci białoruskiej sekcji rozgłośni będą komentowali najważniejsze wydarzenia z Białorusi i ze świata.

W ramówce TV Białoruś pojawią się także dwie audycje mówiące o prawach obywatelskich i prawach człowieka - "Demokracja z bliska" i "Mam prawo". - Poza tym wyprodukowano już około trzydziestu teledysków i programów muzycznych, powstają pierwsze programy satyryczne - mówi Wirtualnymmediom Beata Paklepa, zastępca dyrektora TV Białoruś.

W ofercie stacji nie zabraknie przedstawień teatru telewizji, a także seriali i filmów. Z polskich propozycji widzowie TV Białoruś zobaczą sensacyjne produkcje "Oficer" mi "Oficerowie". Będą także czeskie "Dzikie pszczoły", bułgarski "Bunt" oraz amerykańska serial obyczajowy "Ally McBeal".

- W tej chwili przy uruchomieniu programu pracuje w Polsce 15 osób zatrudnionych na etacie w TVP oraz około 20 współpracowników. TV Białoruś nadawać będzie przez 16 godzin. Stacja emitowana będzie z satelity Astra 19,2 E, z którego TVP nadaje obecnie wszystkie swoje kanały. Sygnał nowej telewizji ma być dostępny także za pośrednictwem jeszcze jednego popularnego na Białorusi satelity.

Telewizja Polska poza TV Białoruś planuje uruchomić kanały TVP Film, TVP Rozrywka i TVP Parlament. Pierwsza z tych stacji - TVP Film - ma według uzyskanej od KRRiT koncesji wystartować do końca lutego 2008 roku. TVP zapewnia, że dotrzyma tego terminu. Szefem projektu jest Jerzy Kapuściński. Kanał emitować będzie filmy polskie i zagraniczne. Nie wiadomo, na razie czy będzie płatny i kodowany.

Bardziej skomplikowanie wygląda sprawa z TVP Rozrywka. Stacja ta zgodnie z koncesją miała wystartować na początku tego roku. Ostatecznie tak się nie stało i dlatego 3 lipca KRRiT wszczęła postępowanie o cofnięciu koncesji dla tego kanału. Wcześniej jednak zarząd TVP zwrócił się do Rady o przedłużenie terminu startu TVP Rozrywka. Decyzja, czy stacja starci koncesję, ma zapaść na najbliższym posiedzeniu KRRiT, które odbędzie się już dziś. Telewizja Polska asekuracyjnie przygotowała już nowy wniosek koncesyjny dla TVP Rozrywka. Musi on jeszcze zostać zatwierdzony przez zarząd nadawcy.

Trzeci przygotowywany przez Telewizję Polską kanał - TVP Parlament - który poświęcony będzie pracom Sejmu i Senatu, ma według obecnych planów ruszyć jesienią 2008 roku. Szefem projektu w randze doradcy zarządu TVP jest Janusz Sejmej.

DAR
eFILM.pl

jjhjhjhjhjhjhjhjhjhjhjhjhjh1hellohghghg
 
 
wstawka1TEST
1
wstawka2
1
wstawka3
1

Strona główna • Premiery • Zapowiedzi • Recenzje • Zwiastuny • Repertuar Kin • Imprezy • Kino Niezależne • Film Polski • Katalog Filmów  Strefa DVD • Program TV  Książki • Przegląd Prasy 
 O SERWISIE • KONTAKT • REKLAMA • Nota prawna • Agencja ACORDEON

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyring © ACORDEON Agencja Artystyczna